У даній статті ми допоможемо Вам звернути увагу на найважливіші моменти при виборі металочерепиці і не розгубитися.

 1. Питання найчастіше, яке задає покупець відносно товщини металу, якщо придбати самий товстий метал, це буде суттєво відображатися на терміні служби покрівлі ?

Відповідь –  ні. Товщина металу це лише другорядний показник.

 1. Який тип покриття краще обрати на покрівлю житлового будинку, глянцеве або матове?

Відповідь – матове покриття є більш стійке до вигорання під сонячними променями, а також до механічних пошкоджень. За рахунок того, що при фарбуванні наноситься більш товстий шар фарби це покриття зберігає естетичний вигляд довше.

На даний час виробники пропонують продукцію, яка має ще надійніші характеристики  покриття: кварц, purmat, purlak.

Також, на ринку покрівельних матеріалів є композитна металочерепиця, її перевага перед звичайною у використанні алюцинку, який забезпечує термін служби покрівлі дуже тривалий час.

 1. Якого виробника металу для металочерепиці обрати? Чи потрібно звертати увагу на маркування металу? Чи потрібен гарантійний талон?

Ми рекомендуємо при виборі металу звертати увагу не на країну виробника, а на кількість захисного шару цинку на м.кв при виробництві, на якість шару ґрунтовки, тому що, саме від цих показників буде залежати термін служби Вашої покрівлі.

Як правило європейський метал має від 180 до 275грмZn/м.кв. Звертаємо Вашу увагу метал з 180грмZn/м.кв, 200-220грмZn/м.кв та 275грмZn/м.кв мають різний ціновий діапазон. На даний метал європейський виробник, незалежно від товщини 0,45мм або 0,5мм виписує гарантію від 10 до 30років.

Найбільш поширений на ринку варіант дешевого металу , де виробник економив на використанні якісної сировини, тому ціна набагато відрізняється від гарантійного європейського металу. Показники такої продукції 25 – 80 грмZn/м.кв. Виробник на даний метал дає гарантійний термін лише 14 робочих діб. Якщо протягом часу Ваша покрівля втратить естетичний вигляд (злізе шар фарби, відбудеться вигорання та інші неприємності)   Ви не зможете розраховувати на відшкодування або заміну металу, так як при купівлі даного товару гарантійних зобов’язань виробник не надає (або гарантійні зобов’язання лише усні) і попереджає Вас про це під час замовлення.

Зі своєї сторони зауважимо, що середній термін служби не гарантійного металу за невисоку ціну може складати 5 – 10років , але нажаль інколи бувають випадки псування раніше ніж декілька років служби.

Тому чи потрібна  гарантія на металочерепицю,  і чи готові заплатити за якісну продукцію вирішувати лише Вам!

Маркування бухт металу у європейських країнах не є обов’язковою вимогою, тому деякі бухти  німецького, бельгійського, італійського та інш.  виробництва можуть постачатися на Україну без маркування, але це ніяк не стосується якості метала , який підтверджується гарантійним талоном від виробника. І навпаки, дешевий метал низької якості можливо підписати за допомогою спеціального маркера під час виробництва металочерепиці як німецький, або бельгійській і продати не досвідченому покупцю.

В даному випадку можемо дати лише одну пораду, якщо Ви готові заплатити за якісний метал – обирайте гарантійний варіант, якщо є маркування, воно повинно бути акуратним без змоги стерти напис вологою (як правило нанесене лазером). Звертайте увагу на ціну. Не буває якісного  дешевого металу з Германії, Бельгії , Польщі та інш.

 1. Що краще профнастил чи металочерепиця?

Різниці в якості немає. Різниця лише в жорсткості виробу і естетичності вигляду. Для металочерепиці потрібен чіткий вимір крокви 350мм , для профнастилу допускаються більші зазори 500-750мм. У деяких конструкціях покрівлі обрізки профнастила можливо використати, а металочерепиця матиме більше відходів. Для покрівлі житлових будинків ми рекомендуємо використовувати профнастил пк20.

 1. Якої довжини можна замовляти металочерепицю?

Як раніше ми зауважили, металочерепиця має свою жорсткість. Чим довше лист , тим менша жорсткість і можлива зміна геометрії листа. Покрівельники під час замовлення повинні зауважити загальну довжину Вашого скату. Якщо вона має довжину більшу ніж 5500мм скат рекомендовано зробити з двох частин. У першу чергу це зумовлено тим, що при вантажна – розвантажувальних роботах та при підйомі листа на висоту покрівлі, замки на металочерепиці довжиною 5700-6000мм і більше можуть розігнутися. В подальшому Ви отримаєте не тільки зіпсований вид покрівлі, а й протікання. Також при штампуванні таких довгих листів можливий збій геометрії.

Будь-який завод виробник застерігає, що при виготовленні листа металочерепиці довше за рекомендовану довжину 5500мм за якість геометрії відповідальність не несе. Якщо Ви обрали профнастил , то жорсткість в нього краща, тому листи можна замовляти довжиною до 6000мм суцільно, але потрібно звернути увагу на товщину і покриття.

 1. Як зберігати металочерепицю?

Якщо Ви придбали металочерепицю або профнастил, але виконати монтаж найближчим часом не маєте змоги, тоді потрібно забезпечити відповідне зберігання.

 1. Неможна залишати металочерепицю або профнастил у пачці на відкритому просторі під прямими сонячними променями у будь-яку пору року більш ніж 5 діб.
 2. Метал потрібно зберігати у провітрюваному приміщені або під навісом на дерев’яних брусках
 3. При цьому категорично забороняється:
  Складати листи на мокру і брудну поверхню.
  2. Тягти лист з пачки волоком (можливе ушкодження покриття).
  3. Допускати удари по захисній поверхні, упускати, скидати з якою б то не було висоти, згинати листи при перенесенні і складуванні.
 4. Металочерепицю або профнастил рекомендовано змонтувати не пізніше 3 місяців з моменту придбання

Якщо Ви порушили правила зберігання, завдяки чому фарба або ґрунтове покриття  злізли та пошкодилися,наявність гарантійного талона буде анульовано.

 1. Як вибирати колір?

Насамперед, покупець повинен зауважити, що вибір кольору металочерепиці або профнастилу суттєво відрізняється від вибору кольору інших товарів на які він вже має досвід замовлення.

Це зумовлено тим, що виробник металу майже не фарбує  всі бухти одним і тим же  відтінком . Тобто, наприклад, покупець бачить зразок сірого кольору матове покриття код7024, воно на зразку має блакитний відтінок, на заводі замовляють код 7024мат , але приходить замовлення в якому відтінок не блакитний, а фіолетовий. Це не є порушенням умови замовлення , тому що, код 7024мат  має прив’язку лише до загального  сірого кольору а не до різноманіття його відтінків (це стосується будь-якого кольору в покритті матовому і глянцевому). Майте на увазі,  зразок який Ви бачите виготовлений з одної бухти металу, а замовлення яке Ви отримаєте з іншої бухти. Ви не можете замовити світліше, темніше, червоніше та інше. Продавець сам не знає якій відтінок буде мати бухта на заводі , з якої катається Ваше замовлення. Хоча у випадках метала  з Бельгії  чи Германії відтінки схожі.

Щоб зберегти втрату нервів від непорозумінь замовляйте все разом одним замовленням з одної бухти металу , т.б.  навіси, прибудови, всі скати, добірні елементи, щоб вони були одного відтінку. У противному випадку коли бухта з якої було зроблене Ваше замовлення закінчиться, а Вам потрібно буде щось до замовити, відтінок вашого нового замовлення (звертаю увагу код кольору і виробник однаковий з попереднім) може відрізнятися відтінком  від вже існуючого на покрівлі.

Ми розповіли які най поширені питання задають клієнти перед замовленням покрівлі житлового будинку, а також звернули Вашу увагу на деякі нюанси стосовно отримання гарантії ,  вибору кольору та зберігання! Якщо у Вас залишились питання та Ви хочете зробити замовлення ми чекаємо  Вас за адресою:

м. Кропивницький, вул. Руслана Слободянюка 1а магазин Покрівля Маркет (біля ковалівського мосту).